Zabiegi ortopedyczne w Vitamed

Urazy kończyn są jednymi z najczęściej występujących urazów u naszych pacjentów. Zaliczamy do nich m.in. zwichnięcia i złamania rąk, nóg i palców, a także urazy mięśni, takie jak zerwania czy przesilenia. Jeżeli doświadczyli Państwo takiego wypadku, konieczna jest szybka interwencja medyczna. Niezbędną pomoc otrzymać można w centrum medycznym Vitamed. Na pacjentów czekają tutaj lekarze ortopedzi, mający do dyspozycji potrzebne narzędzia do wykonywania zabiegów ortopedycznych. Aby skorzystać z oferowanych zabiegów ortopedycznych, konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie konsultacji wraz z prześwietleniem RTG, jeśli zostanie zlecone przez lekarza.

Jakie zabiegi ortopedyczne wykonujemy?

W bogatym katalogu zabiegów ortopedycznych znajdują się między innymi blokady, czyli wstrzyknięcia dostawowe. Są one stosowane u osób poddanych leczeniu zachowawczemu chorób zwyrodnieniowych. Pozwalają ograniczyć bóle i ułatwiają poruszanie się o własnych siłach. Wykonujemy również wstrzyknięcia okołostawowe, z których najczęściej korzystają sportowcy i inne osoby, u których doszło do przeciążenia mięśni lub stawów.

Zakładanie gipsu lekkiego w Vitamed

Doznali Państwo złamania nogi lub ręki? Zapewniamy kompleksową pomoc i opiekę medyczną. Wykonujemy niezbędne badania , aby następnie móc założyć lekki gips. Technologia tego typu usztywnień nie powoduje nadmiernego obciążenia kończyny, gwarantując skuteczną wentylację i dużą wytrzymałość gipsu na uszkodzenia mechaniczne. W odróżnieniu od gipsu ciężkiego, gips lekki nie powoduje odparzeń skóry i dobrze toleruje wilgoć.