Psychoterapia w Vitamed

 

Problemy natury emocjonalnej, psychicznej i psychosomatycznej mogą dotknąć każdego pacjenta.. Mówienie o nich wymaga od pacjentów odwagi i przełamania pewnych oporów i lęków. Jest to jednak konieczne do tego, aby sprawnie rozwiązać swoje problemy i móc odzyskać energię i radość swojego życia. Psychoterapia jest również jedną ze skuteczniejszych metod leczenia depresji, stanów nerwowych i lękowych.

Kto może skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

 

Każda osoba, która odczuwa taką potrzebę. W życiu codziennym możemy doświadczać stanów lękowych i stresu związanego z wykonywaną pracą, problemami rodzinnymi, zdrowotnymi lub wcześniejszym przeżyciami. Psychoterapeuci w Centrum Medycznym Vitamed niosą pomoc również dzieciom w każdym wieku. Jest ona bardzo pomocna w przypadku dzieci przejawiających problemy wychowawcze, mających trudności z nauką i wykazujących agresję w stosunku do innych dzieci.

 

Jak wygląda wizyta u psychoterapeuty

 

Psychoterapia opiera się przede wszystkim na rozmowie. Umiejętnie prowadzona pod okiem doświadczonego psychoterapeuty, pozwala dotrzeć do źródła problemu, nawet jeśli jest ono ukryte głęboko w przeszłości. Psychoterapia nie jest niczym wstydliwym, czego należy się obawiać lub ukrywać to w tajemnicy. Z psychoterapii coraz częściej korzystają również osoby, zainteresowane własnym rozwojem osobistym i duchowym, a także nie radzące sobie z coraz większym natłokiem obowiązków zawodowych, stresem lub pędem codziennego życia. Wizyta u psychoterapeuty pozwala odzyskać wewnętrzną równowagę i na nowo cieszyć się swoim życiem.