Lekarze laryngolodzy w Vitamed

 

W Centrum Medycznym Vitamed pracują lekarze laryngolodzy, niosący pomoc pacjentom we wszystkich sprawach związanych z narządami słuchu, zatokami, jamy ustnej. Laryngologia to specjalność, w której pacjenci najczęściej zgłaszają się z objawami pogorszenia się jakości słyszenia. Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, a każdy z nich wymaga diagnostyki. Jedną z najczęstszych przyczyn częściowej utraty słuchu jest zaleganie woskowiny. Może do tego dochodzić na skutek nieumiejętnego czyszczenia uszu patyczkami. Rozwiązaniem jest płukanie uszy. Jest to jeden z zabiegów, wykonywanych w gabinecie laryngologicznym Vitamed.

 

Zatkane zatoki – wizyta u laryngologa

 

Innym objawem, mogącym skłaniać do wizyty u lekarza laryngologa są zatkane zatoki. W bardzo dużym stopniu mogą one utrudniać normalne funkcjonowanie, wywołując ból głowy i głowy i odbierając dobre samopoczucie. Konsultacjom laryngologicznym w Vitamed towarzyszą zawsze badania uszu. Pozostałe dostępne usługi medyczne, z których mogą korzystać pacjenci to między innymi biopsje, wymazy, płukanie zatok, a także przedmuchiwanie trąbek słuchowych oraz usuwanie ciał obcych, które mogły dostać się do ucha lub jamy ustnej.

 

Czy wizyta u laryngologa jest stresująca?

 

Perspektywa badania uszu specjalnym wziernikiem może budzić obawy i lęk u pacjentów, którzy doświadczają tego po raz pierwszy. Są to jednak nieuzasadnione niepokoje, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wszystkie zabiegi laryngologiczne przeprowadzane są profesjonalnie i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwo i komfortu pacjenta w każdym wieku. Doświadczenie naszych lekarzy, pozwala minimalizować stres, a posiadane przez nich narzędzia, dają pewność przeprowadzenia dokładnych badań.