Konsultacje u kardiologa w Vitamed

 

Problemy z sercem i układem krążenia mogą pojawiać się niezależnie od płci w wieku. Z roku na rok coraz więcej osób zmaga się z problemem nadciśnienia i niewydolnością mięśnia sercowego. Przyczyny tych problemów mogą być naprawdę różne i bez szczegółowej diagnostyki, nie jest możliwe ich precyzyjne określenie. Bez tego natomiast nie można wdrożyć leczenia, które byłoby skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia. Lekarze kardiolodzy w Centrum Medycznym Vitamed mają na koncie wieloletnie doświadczenie medyczne. Pozwala im to diagnozować najbardziej wymagające przypadki pacjentów.

 

Kiedy wizyta u kardiologa jest konieczna?

 

Do lekarza kardiologa pacjenta może skierować lekarz chorób wewnętrznych lub pacjent może udać się samodzielnie, podejrzewając problemy z układem sercowo-naczyniowym. Objawami, które powinny skłonić do takiej wizyty może być nierównomierna praca serca, kołatanie, szybkie męczenie się, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie. Większość chorób serca można dziś skutecznie leczyć odpowiednio dobranymi lekami. W niektórych przypadkach, kiedy problemy sercowe spowodowane są nieprawidłową dietą, konieczne może być zmienienie nawyków żywieniowych. Zrezygnowanie z pokarmów bogatych w tłuszcze, jest jednym z ważniejszych kroków do poprawy działania układu krążenia.

 

Leczenie chorób serca

 

Lekarze kardiolodzy diagnozując przypadki pacjentów, wspierają swoją pracę badaniami laboratoryjnymi i nie tylko. Badania, na które pacjenci mogą zostać skierowani zależnie od przypadku, to m.in. echo serca, próby wysiłkowe, EKG, holter i wiele innych, ustalanych bezpośrednio z lekarzem specjalistą podczas wizyty.