Diagnostyka i leczenie chorób tarczycy

 

Tarczyca jest jednym z najważniejszych gruczołów, odpowiadających za gospodarkę hormonalną w całym organizmie. Jakiekolwiek problemy z jej prawidłowym działaniem, mogą mieć odzwierciedlenie w stanie zdrowie pacjenta. Jedną z częstszych przypadłości jest otyłość spowodowana zaburzoną gospodarką hormonalną. Dysfunkcja tarczy może również prowadzić do problemów z zajściem w ciążę i powikłań podczas jej trwania. Aby temu zaradzić i nie dopuszczać do podobnych problemów w przyszłości, niezbędna jest szczegółowa diagnostyka i wdrożenie leczenia. Tym właśnie zajmują się lekarze endokrynolodzy w Vitamed.

 

Doświadczony endokrynolog w Aleksandrowie Łódzkim

 

W Centrum Medycznym Vitamed pracują wyłącznie najwyższej klasy lekarze specjaliści. Endokrynologia to jedna z węższych i bardziej wymagających specjalności, w której do lekarzy ustawiają się długie kolejki pacjentów. Jeśli podejrzewają Państwo również u siebie problemy zdrowotne wywołane zaburzoną gospodarką hormonalną, istnieje możliwość telefonicznego umawiania wizyt w poradni endokrynologicznej w Vitamed. Czekają tu na Państwa lekarze specjaliści, dostępni w dużym wyborze terminów. Krótki czas oczekiwania na wizytę jest w tym przypadku jedną z wielu korzyści, korzystania z naszych usług.

 

Jakie leczenie może zalecić lekarz endokrynolog

 

Przed rozpoznaniem choroby i wdrożeniem leczenia, endokrynolog zawsze przeprowadza szczegółową diagnostykę. W jej skład wchodzą m.in. badania THS oraz inne badania laboratoryjne. Na podstawie uzyskanych wyników, może wdrożyć leczenie hormonalne lub zalecić inne leki farmakologiczne. Po określonym czasie ich stosowania, badania są przeprowadzane ponownie i wyniki poddawane analizie porównawczej.