Diabetolog i leczenie cukrzycy w Vitamed

 

Cukrzyca to jedna z najczęściej występujących chorób w Polsce, coraz częściej dotykająca osób młodych. Nietolerancja glukozy, insulino-oporność, hiperglikemia. To poważne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do poważnych powikłań. Aby je prawidłowo zdiagnozować, włączyć skuteczne leczenie i poinformować pacjenta o konieczności zmiany stylu życia na nowy, należy umówić się na wizytę z diabetologiem.

 

Zdrowa dieta zamiast leczenia

 

Wiele osób nie dopuszcza do siebie myśli, że może cierpieć na cukrzycę typu I lub II. W obawie przed stosowaniem leków przeciwcukrzycowych, osoby te wolą udawać że wszystko jest w porządku. Tymczasem takie oszukiwanie samego siebie może mieć w przyszłości bolesne konsekwencje. Nieleczona cukrzyca jest powodem wielu znacznie gorszych i groźniejszych schorzeń, na przykład tak zwanej stopy cukrzycowej. Aby uniknąć takich powikłań, wystarczy odpowiednio wcześnie umówiona wizyta u lekarza diabetologa. Diagnozując Państwa przypadek, może się okazać że stadium cukrzycy jest na tyle wczesne, że nie wymaga ona leczenia farmakologicznego, a wystarczy tylko zmiana nawyków żywieniowych i więcej ruchu.

 

Diabetolog Vitamed a leczenie

 

W przypadkach, w których stadium cukrzycy jest już zaawansowane, lekarz może zalecić leczenie z użyciem wskazanych leków obniżających poziom glukozy w organizmie lub regulujących pracę trzustki. W każdym przypadku takie zalecenia lekarskie poprzedzone są szczegółową diagnostyką, na podstawie której można dopasować najbardziej skuteczne i najmniej obciążające organizm leki. Lekarze diabetolodzy zapewniają również swoim pacjentom wszechstronną i kompleksową pomoc, w zakresie poznania charakteru swojej choroby oraz uświadomienia ich, jak można z nią bezpiecznie żyć.