Alergolog – konsultacje dla dzieci i dorosłych

 

Lekarz alergolog to specjalista od wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych o podłożu alergennym. Uczulenia na pyłki, kurz, sierść, alergie pokarmowe to tylko jedne z wielu chorób i przypadłości, które wymagają specjalistycznej konsultacji. Lekarz alergolog po przeprowadzeniu wywiadu medycznego, może zalecić wykonanie szczegółowych badań i testów, mających na celu dokładne rozpoznanie czynników, które są odpowiedzialne za reakcje alergiczne u pacjenta. Na podstawie otrzymanych wyników badań, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

 

Z dzieckiem do alergologa – tylko w Vitamed

 

Coraz więcej dzieci cierpi na alergie. Mogą one dotyczyć dróg oddechowych, skóry czy błon śluzowych. W każdym przypadku mocno utrudniają normalne funkcjonowanie i mogą być kłopotliwe w kontaktach z innymi ludźmi. Jeśli Państwa dziecko cierpi na alergie, konieczne jest zapewnienie mu szybkiej i profesjonalnej pomocy lekarskiej. Czekają na Państwa alergolodzy w Vitamed, mający duże doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu trudnych przypadków oraz umiejący nawiązać świetny kontakt z dziećmi.

 

Dorośli pacjenci i alergolog

 

Również osoby dorosłe mogą dotykać choroby alergiczne. Mogą one pojawiać się z znienacka, bez żadnych wcześniejszych sygnałów. Dla wielu dorosłych osób może to być dużym zaskoczeniem, że pewnego dnia zaczyna im dokuczać katar sienny, zaczynają kichać lub ich oczy łzawią po wyjściu z domu. W takich przypadkach nie należy zwlekać. Im szybciej zostanie umówiona wizyta u alergologa, tym szybciej zostanie wdrożone skuteczne leczenie.