Centrum Medyczne Vitamed ma wdrożone procedury bezpieczeństwa związane z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez koronawirusa. Procedury te dotyczą personelu medycznego i administracyjnego CM Vitamed, jak również pacjentów.

 • Pacjenci są informowani o konieczności dezynfekcji rąk, założenia rękawiczek jednorazowych i maseczek dostępnych w budynku CM Vitamed
  • Pomiar temperatury ciała przed wejściem do rejestracji.
  • Ankieta weryfikująca możliwość zarażenia koronawirusem
  • Bezpieczne strefy oczekiwania na wizytę
 1. W środy i w piątki w godz. 8.00- 11.00 będą przyjmowani tylko pacjenci z objawami infekcji. (w wydzielonej części przychodni nie łączącej się z rejestracją i dużą poczekalnią).
 2. Laboratorium diagnostyczne pracuje w godz. 8.30 – 11.00
 3. Codziennie w godzinach 11.00-13.00 Centrum Medyczne jest zamknięte z powodu przerwy technicznej na dezynfekcje pomieszczeń.
 4. W godzinach popołudniowych będą przyjmowani tylko pacjenci na zaplanowane wizyty specjalistyczne bez objawów chorób infekcyjnych. Przed wejściem do placówki będzie przeprowadzony pomiar temperatury ciała oraz wywiad epidemiologiczny.

Prosimy również naszych umówionych pacjentów, którzy mają zaplanowane wizyty w czasie dla pacjentów bez objawów infekcji o korzystanie z umówionych terminów świadczeń w CM Vitamed tylko, gdy spełniają poniższe warunki:

 • Brak objawów ostrej infekcji dróg oddechowych takich jak: gorączka, kaszel, duszności
  • w okresie ostatnich 14 dni nie miał/a Pan/Pani kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym)
  • w okresie 14 dni pracował/a lub przebywał/a Pan/Pani jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażanych koronawirusem SARS-CoV-2

  5. Wizyty domowe i badania wykonywane w domu pacjenta są wstrzymane do odwołania
  6. W sprawie umawiania wizyt w przychodni i wypisywania recept prosimy o kontakt telefoniczny pod
  nr 42 616 68 68, 604 141 671
  7. Odbiór recept po godz. 15.00
  Dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do wskazanych wytycznych.
  Wszystkie działania podjęliśmy z myślą o naszych Pacjentach i w trosce o zapewnienie ciągłości leczenia.